aaa 2

Historia

„Każda historia ma swój koniec, ale w życiu każdy koniec jest także początkiem nowej historii”

Witaj,
mam na imię Paulina i jestem założycielką  AROMATYCZNEJ PRACOWNI. To spod moich dłoni wychodzą kamionki, często możesz spotkać moje linie papilarne odciśnięte na zawieszkach. Matka Ziemia jest moim natchnieniem, przyroda, dawne rzemiosła, folklor i rękodzieło to moje źródło inspiracji. Jestem osobą wrażliwą, ceniącą każdą chwilę swojego życia. Wszystko co robię, robię z wielką pasją, zaangażowaniem i miłością. 

Kilka lat temu ukończyłam studia artystyczne w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom broniłam w pracowni grafiki warsztatowej – linoryt. Po ukończeniu studiów zostałam projektantem form przestrzennych. W wieku 24 lat otworzyłam swoją pierwszą działalność gospodarczą w zakresie specjalistycznego projektowania. Potem zainwestowałam w stacjonarne studio projektowe, a także hobbystyczną… Galerię Mydła. Wszystko układało się wspaniale, a przyszłość rysowała się w różowych barwach. Jednak życie napisało inny scenariusz…

W 2016 roku z przyczyn osobistych postanowiłam zakończyć dotychczasowe projekty zawodowe. Chciałam zmienić swoje życie, uporać się z sytuacją, w której się znalazłam. Z pomocą przyszło mi otoczenie – Matka Natura. Zaczęłam dostrzegać piękno przyrody, jej unikalność, zapachy, smaki, wyjątkowe kolory, faktury i całą masę pozytywnych emocji – na nowo zbudowałam swój świat w zgodzie z naturą. Rozpoczęłam uprawiać własne warzywa, zioła, kwiaty, każdą wolną chwilę spędzam w moim ogrodzie. Aromaty wydobywające się z każdej poznanej rośliny sprawiły, że zainteresowałam się bliżej naturalnymi zapachami i przepadłam w tym nowym, pachnącym świecie.

Po samodzielnym zgłębianiu tajników aromaterapii postanowiłam usystematyzować swoją wiedzę na kursie prowadzonym przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne w Warszawie, a w międzyczasie powróciłam do swojej pasji z czasów studiów – rzeźby. Praca twórcza i otaczająca mnie przyroda dały mi potężną moc, dzięki której powróciłam do równowagi wewnętrznej. Odzyskałam spokój i wewnętrzną harmonię, a połączenie dwóch dziedzin: aromaterapii i sztuki dało początek kamionkom.

W 2018 roku wynajęłam pomieszczenie pod pracownie we Wrocławiu, a w 2020 roku siłami przyjaciół i znajomych uruchomiłam tę stronę internetową. 

Uczestniczę w wydarzeniach artystycznych, jarmarkach rękodzielniczych i innych twórczych akcjach. AROMATYCZNA PRACOWNIA to Ja i wszyscy Ci, którym poprawiam samopoczucie swoimi działaniami.

Mimo przeciwności losu życie może być aromatyczne, pełne barw, zapachów, pomysłów, pozytywnych emocji, bliskości i miłości.

Zapraszam Cię do mojego aromatycznego świata!

paulina