Aromatyczna Pracownia

01

Dyfuzor zapachowy

Nowa seria dyfuzorów zapachowych, właśnie schnie, dlatego postanowiłam wykorzystać wolną chwilę i przedstawić Wam czym właściwie jest dyfuzor zapachowy inaczej nazywany zawieszką zapachową, do czego służy i jak należy go użytkować.

P8013667

Rodzaje dyfuzorów

Obecnie na rynku można spotkać wiele rodzai dyfuzorów, od ręcznie wyrabianych, stanowiące swoiste rękodzieło (czym się trudnię), po wielofunkcyjne, elektryczne urządzenia. Wachlarz produktów jest bardzo szeroki i uzależniony od jakości, ceny i poszczególnych cech (kolory, rodzaju materiału itp.). Z racji mojego zajęcia skupię się na tych wytwarzanych ręcznie z naturalnych materiałów.

walizka pachnąca 1

Cechy dyfuzorów

Podstawową funkcją dyfuzora jest rozpylanie i utrzymywanie przez dłuższy czas przyjemnego zapachu w pomieszczeniu. Któż z nas nie chce spędzać czasu w pomieszczeniu, które przyjemnie pachnie? Na samą myśl o takim miejscu masz przyjemne skojarzenia, chętniej do nich wracasz, spędzasz czas. Zwłaszcza obecnie, kiedy jesteśmy zmuszeni spędzać praktycznie cały czas w mieszkaniu lub domu, bardzo ważne jest aby nasze otoczenie było przyjemne i sprzyjało zarówno pracy jak i odpoczynkowi. Świetnym rozwiązaniem jest także możliwość zmiany zapachów, w zależności od Twojego nastroju, pory roku czy walorów zdrowotnych (alergie, kaszel, zatoki, aromaterapia). W kolejnym artykule na blogu opiszę szerzej zalety naturalnych olejków eterycznych i zastosowania w aromaterapii.

Dyfuzor może pełnić rolę dekoracyjnej zawieszki, to jest jego dodatkowa cecha – jeden przedmiot i kilka zastosowań. Zawieszki mogą być bogato zdobione lub wręcz surowe w swej prostocie, mogą mieć różne kształty, kolory i wielkości w zasadzie tutaj tylko nasza wyobraźnia może nam stawiać granice. Możesz je z łatwością dopasować do pomieszczenia, jego wystroju, klimatu, przyjętej kolorystyki.

Użytkowanie dyfuzorów

Zastosowanie dyfuzora zapachowego jest bajecznie proste. Moje dyfuzory są wielokrotnego użytku, po całkowitym ulotnieniu zapachu, na nowo skrapiamy dyfuzor naturalnym olejkiem i już gotowe. Nie trzeba dokupywać żadnych części wymiennych, nie musimy poświęcać mu dodatkowej uwagi, oszczędzasz swój czas i pieniądze. W prosty sposób możesz dalej cieszyć się pięknym zapachem w sypialni, salonie lub innym pomieszczeniu. Po ulotnieniu się poprzedniego zapachu, możesz skropić dyfuzor olejkiem o nowym zapachu. Nie musisz też obawiać się uszkodzeń dyfuzora, te produkowane przez mnie są trwałe i odporne na stłuczenia, dzięki połączeniu twardych, naturalnych kamionek.

Jak widać temat jest bardzo szeroki i można go przedstawić z różnych punktów widzenia, w następnych artykułach będę się skupiać na poszczególnych właściwościach dyfuzorów. Mam nadzieję, że tym artykułem wprowadziłam Ciebie w temat i zaraziłam moją pasją. Jeśli masz dodatkowe pytania, to napisz w komentarzu.

Już wiesz jakie są zalety moich dyfuzorów i jak je wykorzystywać – na który dyfuzor się zdecydowałaś?