Aromatyczna Pracownia

olejki

Dekalog aromaterapii

Aby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw naturalnych olejków eterycznych, należy korzystać z nich z rozwagą i umiarem. Zasada ta tyczy się chyba każdej sfery naszego życia, tylko wówczas możemy osiągnąć najlepsze efekty. Dlatego aby każdy mógł czerpać bogactwa z naturalnych olejków eterycznych Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne w Warszawie opracowało podstawowe zasady aromaterapii.

Przestrzeganie poniższych wytycznych nie tylko minimalizuje powstawanie efektów ubocznych ale przede wszystkim powoduje, że możemy skuteczniej korzystać z właściwości olejków.

DEKALOG AROMATERAPII

1. Używaj tych olejków i mieszanek olejków eterycznych, których zapach najbardziej Tobie odpowiada.

2. Przygotowując mieszankę nie mieszaj ze sobą więcej niż 5 olejków eterycznych. I tak każdy z nich zawiera wielkie bogactwo cennych składników.

3. Nie stosuj większych dawek olejków niż to wskazane: 5-10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie, 15-30 kropli w 50 ml oleju roślinnego do masażu.

4. Nie stosuj olejków eterycznych doustnie.

5. Nie stosuj nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Do masażu rozpuszczaj je w tzw. nośniku, którym powinien być naturalny olej roślinny.

6. Przed pierwszym zabiegiem aromaterapeutycznym wykonaj 12-godzinny test uczuleniowy. Kroplę olejku lub mieszanki rozpuść w łyżeczce oleju roślinnego i wetrzyj w skórę za uchem albo na mostku. Jeżeli w ciągu tego czasu nie pojawi się czerwony odczyn, swędzenie lub pieczenie, olejek możesz stosować.

7. Nie łącz kąpieli aromaterapeutycznych z myciem ciała w płynach pianotwórczych. Zanurz się w ciepłej kąpieli przynajmniej na 15 minut i poddaj się relaksowi.

8. Pamiętaj o ogólnych przeciwwskazaniach. W przypadku ciąży, uczulenia, wieku dziecięcego, wystawiania skóry na promienie UV stosuj się do zaleceń aromaterapeuty.

9. Stosuj tylko olejki eteryczne wysokiej jakości.

10. Stosuj olejki eteryczne z przekonaniem o ich leczniczych właściwościach czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów.

Pamiętaj, że każdy olejek eteryczny ma swoje unikalne właściwości, dlatego zanim zaczniesz go stosować zapoznaj się z ulotką lub informacjami od producenta czy nie ma dodatkowych wskazówek co do jego stosowania lub przeciwwskazań. Wiele osób przy stosowaniu olejku bagatelizuje te wskazówki, i w efekcie nie widzi pozytywnych efektów.

Jeśli masz wątpliwości jak stosować naturalne olejki eteryczne napisz do mnie w komentarzu, z chęcią odpowiem na Twoje pytania.

Post a Comment