Aromatyczna Pracownia

5E41CE93 A782 4024 A5DC 0769837896CD

Magia barw

Kolory odgrywają duże znaczenie w moim życiu. Natura – kwiaty, rośliny, minerały to bogactwo przeróżnych barw. Dlatego także moje dyfuzorki są kolorowe, a określona barwa nie jest przypadkowa. Kolory oddziałują na nasz umysł, ciało, za ich pomocą możemy się relaksować, uspokajać, jedne bardziej sprzyjają koncentracji a inne wręcz przeciwnie. Często uważa się, że kolory które mamy na sobie odzwierciedlają nasze emocje, gdy jest nam smutno ubieramy się w ciemne barwy, a gdy wesoło w jasne.

Za pomocą kolorów można także się leczyć jest to tak zwana koloroterapia, chociaż bardziej stosowana uzupełniająco, niż jako samodzielna metoda leczenia. Niebieski uspokaja, różowy wprowadza nutkę romantyzmu a pomarańczowy szaleństwa… Jak widać kolory mają znaczenie, i jedni do nich przywiązują wagę, a inni nie.

W moim przypadku o doborze określonych barw decyduje w dużej mierze pora roku, z resztą świetnym przykładem jest mój Instagram, jesienią panuje na nim brąz, fiolet, burgund, wiosną zielony, żółty, niebieski itp. Ale także moje emocje odgrywają duże znaczenie. Uwielbiam kolory ziemi i wszystkie te ziemiste barwy, różnobarwne ochry są mi bliskie.

Robiąc kadzidła biorę pod uwagę jakie będzie jego przeznaczenie, na przykład w kadzidle na miłość używam różowej nitki, a na spokój niebieskiej, a kiedy chcę podziękować Matce Naturze za dorodne zbiory to używam zielonej nitki.

Większość z nas kojarzy:
– czerń jako prestiż, oznakę władzy, inteligencji, powagi;
– zieleń jako oznakę równowagi, spokoju, aktywności;
– niebieski jako oznakę zaufania, inteligencji;
– czerwień jako oznakę pasji, pożądania, mocy;
– biel jako oznakę czegoś nowego, nieskazitelnego.

Przy odbiorze poszczególnych barw, wiele zależy od ich intensywności, odcienia. Inaczej można zinterpretować blady, pastelowy róż, a inaczej neonowy róż. Oczywiście wszystko zależy od kontekstu.

W dyfuzorach wykorzystuję pastelowe barwy, ponieważ takie otrzymuję z moich pigmentów. Staram się, aby kolory współgrały z jego kształtem.

Post a Comment